Przyprawy i zioła na mocniejsze serducho

Jeśli lubisz walnąć sobie w palnik lub płuco, to pewnie wiesz, że Twoje serce nie przyjmuje tego ze zbytnim entuzjazmem. Do tego dochodzi jeszcze zła dieta i geny rodzica, który cierpiał na nadciśnienie i chorobę wieńcową. Lecz zanim zaczniesz sięgać po pigułki, można sięgnąć po ich naturalne substytuty.

Przyprawy i zioła na mocniejsze serducho

Nie tylko dla serca

Właściwie pieprz cayenne jest lekiem na wiele schorzeń i pewnie nie raz zagości jeszcze na naszej wirtualnej ulicy. Sproszkowane papryczki cayenne doskonale wpływają na dotlenienie krwi, obniżają cholesterol, a także są stosowane na całym świecie przy leczeniu różnych chorób serca.

Zielona herbata

To chyba oczywiste, że zielona herbata jest naturalnym lekiem. Jeśli zalejesz liście zielonej herbaty wodą o temperaturze 60 stopni i chwilę je potrzymasz (ok. 2 minut), otrzymasz doskonały i zdrowy substytut kawy. Zielona herbata słynie również z tego, że leczy różnego rodzaju choroby dziąseł. Jednak przede wszystkim zielona herbata wzmacnia naczynia krwionośne w okolicy serca, które są niezwykle delikatne.

Postrach wampirów

Może i czosnek nieciekawie pachnie, ale każdy wie, że to naturalny antybiotyk. To również suplement diety, który wpływa na elastyczność tętnic, rozrzedza krew, a także chroni serce przed wolnymi rodnikami.

Po czosnek powinni sięgać również wszyscy ci, którzy zmagają się z nadciśnieniem oraz wysokim cholesterolem.

Hindsi mówią mu per adżwan

Ale de facto adżwanem nie jest. To zwyczajne oregano, które często pojawia się w Twoim ulubionym spaghetti czy pizzy.

Ususzone oregano jest doskonałe na niestrawność i mdłości. To zioło łagodzi również stany zapalne gardła, a także obniża poziom cholesterolu. Jest bogatym źródłem witaminy C oraz zwalcza groźne dla serca wolne rodniki.

Droga przez ciernie

Głóg dwuszyjkowy to ciernisty krzak, którego owoce są jadalne. Choć chętnych na jedzenie głogu jest więcej - gdyż uwielbiają go również zwierzęta - jest on najlepszym przyjacielem każdego, kto zmaga się z chorobą wieńcową lub nadciśnieniem.

Owoce głogu wzmacniają naczynia krwionośne i włosowate oraz chronią przed postępującym czasem.

Olejek lawendowy

Co jest najlepsze na problemy z trądzikiem oraz stres w pracy? Olejek lawendowy, który ma silne właściwości antybakteryjne, ale i jest naturalnym lekiem uspokajającym.

Algi

No i tu się pojawia ciekawostka na temat soli kuchennej. Okazuje się, że chlorek sodu może szkodzić na serce ze względu na zawarty w nim chlor. Jednakże z drugiej strony sód, który zawiera sól kuchenna, jest elementem, który wspomaga pracę serca. Bogatym źródłem sodu są właśnie algi, które mogą być wykorzystywane jako substytut białej trucizny. Obecnie są dostępne również w postaci granulek i w ten sposób mogą stać się drogim, ale zdrowym zastępcą soli w naszej kuchni.

Zatem keep calm & memento mori!

comments powered by Disqus