Coraz więcej gadżetów dla modnych sportowców

Powoli zmienia się nasze pojmowanie stylu sportowego. Jeszcze na przełomie XX i XXI w. jedynym strojem sportowym były dresy, które często definiowały raczej stan umysłu niż sportowe hobby.

Modne gadżety sportowe

Takie były czasy. Dresy nosili zarówno sportowcy, jak i miłośnicy osiedlowych porachunków. Z czasem na popularności zaczęły zyskiwać nowe dyscypliny sportu. Najpierw gry zespołowe, później bieganie, no i ostatnio- triathlon. To właśnie ta ostatnia dyscyplina sportu oprócz prezentacji godnej pozazdroszczenia tężyzny fizycznej, jest swoistym pokazem mody sportowej. Nie, dresów adika tu nie uświadczysz.

Wraz z nowym odzieniem, sportowcy zaczęli masowo sięgać po coraz bardziej atrakcyjne wizualnie gadżety- opaski, skarpety uciskowe, tętnomierze, zegarki oraz smartwatche.

To, że sportowa moda jest na fali zauważyła również japońska firma, Toshiba. Dlatego swój najnowszy pomysł na gadżet Toshiba postanowiła zadedykować wysportowanym elegantom. Chodzi oczywiście o najnowszą bransoletkę WERAM 1000, która wyposażona jest w tysiące czujników, które zapisują każdą wykonywaną przez Ciebie czynność fizyczną. Mówię oczywiście o sporcie.

Bransoletka bez trudu łączy się z urządzeniami mobilnymi z systemem Android oraz mobilnymi wynalazkami Apple. Dzięki bransoletce będziesz mógł na bieżąco śledzić statystyki dotyczące Twojej aktywności. Nie ma potrzeby majstrowania przy ustawieniach w przypadku zmiany formy ćwiczeń. Urządzenie, dzięki swoim czujnikom na bieżąco zmienia swoje ustawienia. Dla osób odchudzających się Toshiba przewidziała możliwość wprowadzania spożytych posiłków.

Jednak bransoletki są na razie jedną, wielką niewiadomą. Producent nie podał bowiem, kiedy urządzenie pojawi się na rynkach zagranicznych oraz jaka będzie jego cena.

comments powered by Disqus